UNION NA KRILIMA BIHORACA DO DRUGOG KOLA KUPA LUKSEMBURGA

Meris Ramdedović

U prvom kolu kupa Luksemburga Union 05 Kayl/Tetange pobijedio je u gostima ekipu Luna Oberkorn sa 3:1.
I četvrta pobjeda u nizu za Union ove sezone koja je počela kao iz bajke. Union je od prvog minuta nametnuo svoj ritam i već u sedmom, na dodavanje Christophe Rodrigues, najmladji igrač na terenu, šesnestogodišnji Denis Ličina dribla odbranbenog igrača Lune i dovodi Union u vođstvo.

Union je nastavio da napada pa je u tridesetosmom minutu, preko kapitena Jonni Santosa uvećao prednost na 2:0.

U drugom poluvremenu Union je nastavio da napada ali je na kraju sudija stupio na scenu i za goste dosudio nepostojeći penal iz kojeg je domaćin smanjio rezultat na 2:1.

Ta sudijska greška nije uticala na Union koji i dalje nastavlja da napada da bi  Christhop Rodrigues postavio konačan resultat od 3:1.

Izjava trenera Uniona Eska Trubljanina:

Danas sam malo rotirao ekipu. Imam dosta povrijeđenih igrača tako da su mlađi dobili šansu, koju su dobro iskoristili i pokazali da se na njih mora računati. Igrali smo dobro, stvorili dosta šansi i zasluženo idemo u drugo kolo kupa Luksemburga. Zahvalio bih se našoj vjernoj publici koja je i danas došla u velikom broju da nas podrži.