Evo ko su nagrađeni na poljoprivrednom sajmu u Petnjici


Sajam poljoprivrede i domaće radinosti u Petnjici okupio je učesnike iz 9 opština sa sjevera Crne Gore, kao i centralnog i južnog dijela zemlje, kao i brojne učesnike iz zemalja regiona.

Sajam je zabilježio veliku posjećenost, uz rekordnan broj izlagača.

Generalni direktor Direktorata za poljoprivredu Miroslav Cimbaljević je uručio nagrade najboljim poljoprivrednim proizvođačima. Novčane nagrade je obezbijedila Fondacija “Čovjek ne umire“ Ćamil Ramdedović.

Proizvodnja sira:

Zlatna plaketa – Stanković Milonja

Srebrna plaketa – Seosko domaćinstvo Đuđ

Bronzana plaketa – Vuković Dragana

Proizvodnja kajmaka:

Zlatna plaketa – Seosko domaćinstvo Đuđ

Srebrna plaketa – Veljić Sonja

Zlatna plaketa za proizvodnju Jarduma je takođe pripala Veljić Sonji.

Zlatna plaketa – Amar Muratović

Srebrna plaketa – Ajdarpašić Tufo

Bronzanu plaketu – Učenici SMŠ Petnjica

Proizvodnja povrća:

Zlatna plaketa – Muratović Mersada

Srebrna plaketa – Hdzibegović Refik

Bronzana plaketa – Simonović Sanja

Proizvodnja rakije:

Zlatna plaketa – Milačić Milovan

Srebrna plaketa – Đurković Dragan

Bronzana plaketa – Gurešić Krsto

Najbolji nagrađeni za proizvodnju meda:

Zlatna plaketa – Elić Radovan

Srebrna plaketa – Milija Madžgalj

Bronzana plaketa – Ćeman Avdurahman

Ručni radovi tkanje:

Zlatna plaketa – Udruženje vrijedne ruke Petnjica

Srebrna plaketa – Rašić Ifeta

Bronzana plaketa – Vuković Mira

Ručni radovi heklanje:

Zlatna plaketa – Aridi Erzana

Srebrna plaketa – RPU ,,Radmila Nedić“ PO Petnjica

Bronzana plaketa – Šukurica Samija

Ručnu radovi pletenje:

Zlatna plaketa – Dubak Dragana

Srebrna plaketa – Drndar Indira

Bronzana plaketa – Udruženje roditelja ,,OAZA“ BP

Oblast drvoprerade:

Zlatna plaketa – Raković Radosav

Srebrna plaketa – Islamović Sabit

Oblast ljekobilja:

Zlatna plaketa – Jasavić Almir

Srebrna plaketa – Erović Mersid

Za najbolji štand, zlatnu plaketu dobio je Kožar Tale.

U oblasti proizvodnje cvijeća:

Zlatna plaketa – Novović Cica

Srebrna plaketa – Agović Behrija

Za proizvodnju vina:

Zlatna plaketa – Tošić Vlado