UNION GAZI SVE REDOM, U SRIJEDU PROTIV RIBNICE

Union 05 Kayl/Tetange gazi sve pred sobom. Juče je pobeđen Junglister sa 3: 0.
Mlada ekipa presjednika Mite Ličina danas je bukvalno pregazila jednog od favorita za prvo mjesto ekipu Junglistera sa 3:0. Kayl/Tetange je igrao nadahnuto, bilo je lijepih akcija i dobrih prilika za gol. Prvi gol je postignut u 20 minuti i to akcijom iz dva poteza. Najbolji igrač, golman Elvin Šabanović je brzim degažmanom pronašao sjajnog Stivena Martinsa koji je predriblao dva igrača i sa 16 metara po zemlji postigao prvi pogodak. Imali su gosti posle toga nekoliko dobrih prilika ali je Šabanović branio i neke neodbranjive udarce. U drugom poluvremenu Kayl/Tetange preuzima igru i nižu se šanse za šansom. Tako je u 80. minutu u prodoru bio Alen Agović koji je nesebično, u svom stilu uposlio Jonnia Coreiru kojem nije bilo teško da ubaci loptu u prazan gol, i na kraju u 89. minuti iz penala, mašina za golove Aderito dos Reis postavlja konačan rezultat.
Potpredsjednik Asmir Cikotić:
“Bilo mi je zadovoljstvo gledati ove naše mlade igrače, bila je to igra za uživanje sa mnogo šansi. Došlo je puno naših zemljaka i Luxemburaca koji navijaju za klub da nas podrže i ovom prilikom im se zahvaljujem i pozivam da dođu u srijedu da nas bodre protiv ekipe FK Ribnice iz Podgorice”.