TIJESNA POBJEDA UNIONA

U okviru dvanestog kola prvog divisiona Luksemburške lige ekipa Uniona 05 Kayl/Tetange je poslije velike borbe došla do nova tri boda i tako se ponovo vratio na treće mesto.
U prvom poluvremenu je Union dominirao na terenu stvorio bezbroj šansi za gol i tako je iz toliko šansi postigao dva gola. Golove su postigli Aderito Dos Reis i kapiten ekipe Jonni Coreira. I kada su svi pomislili da će drugo poluvrijeme biti formalnost gosti iz Belvaux preuzimaju igru u svoje ruke, stvaraju nekoliko dobrih šansi za gol i iz jedne takve prilike smanjuju prednost Uniona na 2:1 što će biti i konačni rezultat ovog uzbudljivog meča. Golman Uniona, Šabanović je bio heroj meča jer je u zadnjoj minuti odbranio stopostotnu prilika za gol gostujuće ekipe. Zapaženu ulogu je imao i Agović .
Potpredsjednik Asmir Cikotić:
– Obje ekipe su imale dobre periode igre. Mi smo bili bolji u prvom poluvremenu dok su gosti nešto bolje igrali u drugom poluvremenu. Cilj je ostvaren, a to su tri nova boda.