EVROPSKA NEDJELJA SPORTA U PETNJICI: ODRŽAN JESENJI KROS UČENIKA OŠ MAHMUT ADROVIĆ


Opština Petnjica već treći put za redom učestvuje u obilježavanju Evropske nedjelje sporta, koja se svake godine održava od 23. do 30. septembra, na inicijativu Evropske komisije.
Glavni cilj Evropske nedjelje sporta je promocija sportske i fizičke aktivnosti koja je
namijenjena svima, bez obzira na starost, fizičku spremnost ili bilo koju drugu karakteristiku pojedinca, kao i da podstakne građane da svakodnevno budu aktivni i
usvoje zdrave stilove života.

“Lokalna uprava iz godine u godinu, usvajanjem različitih politika i učešćem u raznim događajima nastoji da poboljša život građana i unaprijedi uslove u svim oblastima pa i na polju sporta, zdravlja i rekreacije. Na poziv Uprave za sport i mlade rado smo se odazvali da kroz organizaciju sportskog događaja uzmemo učešće u organizaciji pomenutog
događaja i na taj način podsjetimo naše građane o važnosti bavljenja sportom i
rekreacijom, naročito u toku ove pandemije i borbe za zdravlje svakog od nas.
Ove godine u toku Evropske nedjelje sporta Opština je, u saradnji sa JU OŠ „Mahmut
Adrović“, na školskom poligonu organizovala kros za učenike. Učenici su imali priliku da se
druže, igraju i takmiče, a najbolji su nagrađeni priznanjima”, rekla je Nermina Muratović iz Kancelarije za mlade .

Predstavnici lokalne uprave dr Nermina Muratović, Alen Pljakić kao i direktor Osnovne škole Almir Pljakić i predagoškinja Jasmina Jašarević, uručili su priznanja učenicima koji su osvojili prva tri mjesta od prvog do devetog razreda.

Osnovci škole “Mahmut Adrović” takmičili su po razredima prvi drugi zajedno, treći i četvrti zajedno, peti, šesti, sedmi, osmi i deveti posebno.

U kategoriji djevojčica I i II razreda:
1. Ličina Ema
2. Muratović Mina
3. Muratović Elda

U kategoriji dječaka I i II razreda:
1. Muratović Maid
2. Adrović Selmo
3. Adrović Ahmed

U kategoriji djevojčica III i IV razreda:
1. Muratović Hena
2. Muratović Dalida
3. Ramčilović Elmina

U kategoriji dječaka III i IV razreda:

  1. Šabotić Dejlan
  2. Muratović Amir
  3. Muratović Amin

U kategoriji djevojčica V razred:

  1. Muratović Ajla
  2. Latić Ajša
  3. Adrović Džejla

U kategoriji dječaka V razred:

  1. Kožar Elmir
  2. Kožar Selman
  3. Muratović Enes.

U kategoriji djevojčica VI razred:

  1. Kršić Ema
  2. Mehović Tea
  3. Muratović Ajla

U kategoriji dječaka VI razred:

  1. Ličina Leon
  2. Rastoder Nermin
  3. Muratović Anid

U kategoriji djevojčica  VII razred:

  1. Ajdarpašić Menisa
  2. Muratović Lina
  3. Rastoder Amra

U kategoriji dječaka VII razred:

  1. Kočan Anes
  2. Kožar Emran
  3. Kočan Elvin

U kategoriji djevojčica VIII razred:

  1. Šabotić Elena
  2. Kožar Sara
  3. Agović Adina

U kategoriji dječaka VIII razred:

  1. Pucar Aladin
  2. Adrović Edin
  3. Rastoder Amar

U kategoriji djevojčica IX razred:

  1. Ličina Eldina
  2. Ličina Adelina
  3. Muratović Elisa

U kategoriji dječaka IX razred:

  1. Beriša Erduan
  2. Kožar Enis
  3. Šabotić Adin

Nermina Muratović iz Kancelarija za mlade lokalne uprave uručila je zahvalicu OŠ “Mahmut Adrović” za učešće u Evropskoj nedjelji sporta.

ENKO KORAĆ