FK PETNJICA, U DERBIJU, POBIJEDILA OFK BORAC 2:1

FK Petnjica je danas u Gusarama u derbiju kola pobijedila OFK Borac rezultatom 2:1.

Napadali su domaći fudbaleri od prvog minuta, gosti kao da nisu to očekivali pa su djelovali smušeno. Inicijativa domaćih se isplatila već u šestom minutu. Dobra akcija  čitavog tima, koju je rutinski u gol pretvorio Eldan Kurpejovic 1:0 za Petnjicu.

Nakon pogotka, domaćin je još jače nastavio sa napadima. U 18. minutu mrežu gostiju zatresao je Stefan Ćulafić za 2:0.

U medjuvremenu je domaćin uspio da promaši još par prilika i da im bude poništen i gol zbog ofsajda. Do kraja poluvremena ista priča, domaćin je napadao, gosti nikako nisu uspijevali da se snadju.

U drugom poluvremenu, potpuno drugacija slika. Domaći su se odlučili na čuvanje rezultata. Gostujući tim je sve dao na napad. To im se vrlo brzo isplatilo. Nakon greške domaće odbrane u 62 minutu, Armen Bošnjak smanjuje na 2:1.

Od tog momenta, počinje prava taktička bitka na terenu. Gosti su napadali a domaćin se branio i tražio prostor da kroz kontranapade zatvori utakmicu.

Do kraja nije bilo većih uzbudjenja i promjene rezultata, pa je utakmica završena pobjedom domaćina 2:1.