U Petnjici je održan 20 regionalni Sajam poljoprivrednih proizvoda i domaće radinosti

Na Sajmu učestvovali proizvođaći iz 10 opština sa sjevera Crne Gore i to: Berane, Bijelo Polje, Rožaje, Andrijevica, Plav, Gusinje, Mojkovac, Kolašin i Petnjica. Takodje bili su učesnici iz centralnog dijela Crne Gore, kao i iz Srbije i Kosova.

Predsjednik Opštine Petnjica Samir Agović otvorio je 20 regionalni Sajam poljoprivrede i domaće radinosti i obratio se prisutnima kazavši da je suština Sajma promocija onoga što rukama proizvođači stvaraju kao i da sjever bude predstavljen u najboljem svijetlu.

“Perspektiva ovog kraja je u ponudi zdrave hrane od strane dobrih domaćina.

Pored poljoprivrednih proizvoda, ovdje možemo vidjeti proizvode domaće radinosti koji čine Sajam još uspješnijim i kvalitetnijim.

Želimo i dalje da pružamo podršku poljoprivrednim proizvođačima, ne samo kada su u pitanju ovakve manifestacije, već činimo to u kontinuitetu kroz razvoj ruralne infrastrukture”, kazao je predsjednik Opštine Samir Agović

U ime organizatora Sajma poljoprivrede, obratila se Sabaheta Novalić i pozdravila poljoprivredne proizvođače i proizvođače domaće radinosti.

“Činimo ogromne napore u očuvanju poljoprivrednih potencijala i promociji zdrave ekološke hrane, kao i proizvodnji i promociji domaće radinosti.

Dvadeseti regionalni sajam na sjeveru i jedini je ovakvog karaktera i to čini uspjeh našim poljoprivrednim proizvođačima jer je ovaj Sajam doprinio da se podigne standard poljoprivrednih proizvoda”, kazala je Sabaheta Novalić.

Dobitnici nagrada na ovogodišnjem Sajmu iz raznih oblasti proizvodnje su:

Sir

1. Vuković Dragana,

Jardum

1. Joksimović Murga,

Voće

1. Kljajić Vlajko

2.Vuković Novka.

Povrće

1 Hadžibegović Refik

2 Valentina Popović

3 Novalić Azema.

Rakija

  1. Simović Radoica                                                                                                       2. Gurešić Krsto

Mehanizacija

  1. Mikro-Bijelo Polje

Uzgoj zečeva

  1. Ramdedović Samir

Med

  1. Djurović Veljko
  2. Ćeman Abdurahman
  3. Madzgalj Milija

Tkanje

  1. Bjeličić Ljubica
  2. Ralević Miomirka
  3. Centar za seoski razvoj

Heklanje

  1. Trifunović Vanja
  2. Hadžibegović Emina

Pletenje

  1. Bošković Vinka
  2. NVO “Vrijedne ruke Bihor”

Drvoprerada

  1. Islamović Sabit

Ljekobilje

  1. Erović Mersid

2. Djurkivic Dragan

  1. Kovacevic Slavica

Najbolji štand

  1. Popović Valentina

Proizvodnja povrća

  1. Aković Bojan

Proizvodnja cvijeća

  1. Agović Behrija

PODIJELI