FK PETNJICA ISPRATILA GOSTE SA PET GOLOVA U MREŽI, EMIL ADROVIĆ IGRAČ UTAKMICE

U drugom kolu Sjeverne regije, fudbaleri FK Petnjica su juče u gostima savladali ekipu Polimlja iz Murina sa sa 5:0.

Nakon lošeg izdanja i remija u prvom kolu protiv ekipe Borca, Petnjičani su od prvog minuta krenuli agresivno ka protivničkom golu. To je ubrzo urodilo plodom pa su nakon nekoliko poluprilika došli i golovi.

U 10 minutu je bilo 2:0 za Petnjicu golovima Kalača i Kurpejovića. Petnjičani su do kraja poluvremena promašili još par izglednih prilika, prije svih Babačić, koji juče definitivno nije imao svoj dan.

Drugo poluvrijeme se nastavilo u istom ritmu kao i prvo, u konstantnim napadima na gol domaćina. Ponovo se inicijativa isplatila, na asistencije kapitena Emila Adrovića, redom su pogadjali Rastoder, Kurpejović i Grlić. Igrač utakmice, iako nije krunisao svoju partiju pogotkom, je kapiten Petnjice Emil Adrović.

Adrović je, igrajući na poziciji štopera u prvom poluvremenu, bio neprelazan za domaće napadače, a u drugom poluvremenu je sa tri asistencije omogućio svojim napadačima lagane realizacije.

U narednom kolu, za šest dana, FK Petnjica dočekuje ekipu Fair Playa.