FOTO+VIDEO: PETNJIČANI SA PET GOLOVA DO OSMINE FINALA KUPA CRNE GORE

FK Gorštak - FK Petnjica

Fudbaleri Petnjice su juče u 1/16 finala Kupa Crne Gore ostvarili pobjedu od 5:0 nad FK Gorštak iz Kolašina i prvi put u svojoj klupskoj istoriji plasirali se u 1/8 finala Kupa. Utakmica se odigrala u Mojkovcu.

Prvo poluvrijeme su obje ekipe ušle oprezno što je dovelo da mreže miruju na obje strane. U drugom poluvremenu, Petnjičani su zaigrali znatno hrabrije i otvorenije pa su od 50. do 70. minuta  igre, postigli četri gola i to preko Erisa Babačića i Arijana Rastodera.

Pečat na ubjedljivu pobjedu je stavio golman Amar Korać koji je iz jedanaesterca u 85. minutu postigao gol i tako postavio konačnih 5:0 za svoj tim. Igrač utakmice je Eris Babačić koji je na utakmici postigao tri gola.

Pored ovog duela najzanimljiviji meč odigrali su Zeta i Dečić na Trešnjici. Nakon 90 minuta bilo je 2:2, da bi ušlo u jedanaesterce. Pobjednik je riješen u šestoj seriji kada su Tuzani promašili prvi i jedini šut.

Najubjedljiviju pobjedu upisao je OFK Titograd koji je postigao 11 golova protiv Slove iz Radovića. Podgorica je protiv Cetinja brojala do sedam, dok je Jedinstvo bilo bolje od Koma.

Iako se muči na početku sezone Telekom 1. CFL Rudar je uspio da slomi Otrank Olimpik.