PORAZ UNIONA

Esko Trubljanin

U osmom kolu prvog diviziona luksemburške lige Union je poražen na domaćem terenu sa 2:0 protiv Remich/Bous.

Union je poražen od povratnika u Prvi divizion i to kod kuće. Union danas nije ličio na ekipu koja je dominirala do ovog kola. Treba napomenuti da je Union igrao bez tri standardna igrača, što će se pokazati kao odlučujući faktor ovog poraza. Gosti su poveli u 45. minutu prvog poluvremena poslije velike greške golmana Šabanovića. Iako je Union napadao i stvorao dosta šansi za gol, gosti su iz kontranapada pet minuta prije kraja meča postigli i drugi gol.

Trener Esko Trubljanin:

Upozoravao sam ekipu tokom čitave predhodne sedmice na ozbiljnost ovog meča ali pojedini igrači nijesu ovaj meč svatili ozbiljno. Nije strašno izgubiti jedan meč kad ostaviš srce na terenu, ali na ovakav način je neoprostivo. Neke stvari već od sljedećeg meča neće biti iste, jer je ovakav pristup pojedinih igrača nedopustiv. Žao mi je zbog naših navijača koji su došli danas da nas podrže, ali ih pozivam u srijedu 24/10  da budu uz nas u Kupu FLF.