BIHORCI U LUKSEMBURGU: UNION GRABI KA VRHU

Union 05 poslije današnje pobjede od 1:0 izbio je na dugo mjesto na tabeli!!!
Danas su naši zemljaci, na poziv predsednika Uniona, Mite Ličine došli da podrže u velikom broju našu ekipu do još jedne vrlo bitne pobjede.
Union je pokazao novo lice koje do sada nismo vidjeli u predhodnih 20 kola prvenstva. Pokazali su da je ekipa odrasla u svakom pogledu, igrali su na rezultat a ne na ljepotu. Union je napadao od početka, a gosti su se opredijelili na odbranu i da pokušaju iz kontri i polukontri da ugroze gol domaćina. U prvom poluvremenu nije bilo puno prilika i kada su svi pomislili da će se na poluvrijeme otići bez pogodaka, uslijedila je brza akcija Uniona koju je započeo Agović dugom loptom je uposlio Jonnia Coreiru koji je postigao jedini gol na današnjem meču. U drugom poluvremenu gostujući igrači Sanema su se otvorili što je dalo više prostora za igru domaćina koji su stvorili 4-5 dobrih prilika ali do kraja rezultat je ostao nepromijenjen. Trener Uniona Yannick Leroy je rekao da je ekipa danas pokazala novo lice. “Od prvog minuta smo znali šta hoćemo. Igrači su u potpunosi ispoštovali ono što smo radili predhodne sedmice”, rekao je Leroy.