POBJEDA PETNJIČANA

Fudbaleri Petnjice su juče odigrali zaostalu utakmicu petog kola Sjeverne regije protiv ekipe Fair Play i pobijedili sa 3 : 1. Utakmica je odigrana na pomoćnom terenu sa vještačkom podlogom u Beranama. Razlog zašto se nije igrala na stadionu u Gusarama jeste taj što stadion u Petnjici nije bio spreman za odigravanje utakmice nakon obilnih poplava. Momci u zelenim dresovima su odlično počeli susret, kontrolisali igru pa su u 26.minutu prvog poluvremena preko Erisa Babačića poveli sa 1 : 0. Nakon početnog vođstva, ekipa iz Petnjice su stali što je iskoristio gostujući igrač Ildan Erović i u 38.minutu izjednačio na 1 : 1. Samo što su zeleni krenuli sa centra, u 39.minutu na ubačenu loptu u kaznenom prostoru gostiju najbolje se snašao Babačić i po drugi put se upisao u strijelce i tako postavio konačan rezultat prvog poluvremena, 2:1. Drugom poluvremenu ista slika na terenu, puleni trena Nova Cimbaljevića su na momente blistali, kontrolisali igru, kombinovali, poigravali se, a na momente bi popustila koncentracija i dozvoljavali protivniku da zaprijeti. U 59.minnutu susreta, Eris Babačić je svoji trećim golom postavio konačan rezultat susreta, 3:1.  Protivnički igrači su u ovom susretu više  pričali, polemisali, komentarisali nego što su igrali fudbal. Sredinom drugog poluvremena, došlo je do kraćeg prekida. Naime, trener gostiju, Nijaz Avdić je na krajnje neprimjeren i nekorektan način pokušavao da motiše svoje igrače, što je, nakon par grubljih startova od strane njegovih igrača, izazvalo negativnu rekaciju momaka u zelenim dresovima. Najtanji sa živicam je bio Lazar Đeković, koji je ušao u verbalni duel sa trenerom gostiju a zatim je umalo došlo i do fizičkog obračuna. Epilog svega jeste crveni karton za Đekovića i crveni kartoni za trenera Nijaza Avdića i rezervnog igrača gostiju, Aladanina Kijameta.